כך תהיה עצמך

כך תהיה עצמך

"תהיה עצמך"- מי מאיתנו לא שמע את המשפט הזה? בינינו, משפט נהדר ונכון. אם זה כך, למה שאני לא אמליץ את זה ללקוחות שמגיעים אליי לקורסי הדייטינג ואחסוך להם את הכסף ולעצמי את הזמן? מסיבה מאוד פשוטה, כי מה קורה אם "להיות עצמך" לא עובד? אם "להיות עצמך" משמעו לראות בחורה שמצאה חן בעיניך ולהמשיך לשבת בלי לעשות עם זה כלום, אם "להיות עצמך" זה לגשת למישהי ולגמגם בחוסר ביטחון ואם "להיות עצמך" זה להגיד למישהי את המשפט היחיד שאסור לך בשום פנים ואופן להזכיר ולקבל דחייה, אז מה טוב ב"להיות עצמך"?

אז מה הפיתרון לסתירה? ההסבר הוא פשוט – "העצמך" שאתה משדר ביומיום שונה מול כל אדם. מול הבוס שלך אתה מתנהג אחרת ממה שאתה מתנהג מול חבר מהצבא, ולבחורה בבר אתה מציג חזות שונה מהחזות שרואה המשפחה שלך.

תחום אמנות המשיכה שהחל להתפתח לפני כ-20 שנה בארה"ב ושהולך ונהיה פופולארי מיום ליום בארץ, הוא תחום שמאפשר לך להיות עצמך (אבל "עצמך", כמו שבחורה אמורה לראות אותך). מי שנופלת בחיקו הזדמנות ללמוד את רזי ההצלחה עם נשים, מקבל לאט לאט את הביטחון והכלים שמאפשרים לו לגשת לכל בחורה שיבחר ולהציג לה את "העצמי" האמיתי שלו. בלי מסיכות של חוסר ביטחון, בלי הסתייגויות שהחברה מציבה לו, בלי משחקים והעמדות פנים, אלא "העצמי" הכי כנה, הכי אמיתי והכי מושך וכובש שיש. "העצמי" הזה, יחד עם האמונה שאתה "שווה בדיוק מה שאתה שווה ואף אחת לא תערער את זה", יוצרים אפקט ששום בחורה לא יכולה לעמוד מולו. אבל עד לשם הדרך ארוכה… בואו נתחיל בקטן.

אם אתה חסר ביטחון – זייף ביטחון

אף אחד לא ימהר להשקיע בך כסף, אם תשדר לו שאתה מרושש. בשביל לשדר ביטחון בצורה טבעית, צריך קודם כל לזייף קצת ביטחון כדי לדעת איך זה מרגיש. כשאתה ניגש למישהי חדשה- אם תעמוד עם הידיים בכיסים, תרכון כלפיה בצורה מתחננת ותדבר מהר (כאילו שאתה פוחד לבזבז את זמנה, ושאתה מת כבר שזה ייגמר), לא יהיה לך שום סיכוי איתה.

אז בפעם הבאה שאתה ניגש למישהי- עמוד זקוף, הוצא את הידיים מהכיסים, חייך חיוך רחב ודבר בצורה איטית ובטוחה. אחרי הכל, היא מבלה שנה אחר שנה בחיפוש אחר האחד שלה, והיא מתה שהאחד הזה כבר יגיע. אתה האחד הזה! אז מה הלחץ? דבר לאט ותן לדברים שלך ולעצמך תוקף. היא מתה שתישאר עוד כמה רגעים… נתקלתי באינספור חניכים בהדרכות השטח שלנו, שהכפילו את אחוזי ההצלחה שלהם רק על ידי זה ששינו את היציבה שלהם בעקבות הערה קולעת של מדריך.

תכניס עניין בהופעה שלך

גם אם תרצה, לא תוכל להיות הגבר הכי חתיך, עשיר ומצליח שהיא תפגוש. נקודת האור היא שאתה גם לא צריך. נשים נמשכות אלינו מהרבה טעמים. מספיק שהיא תשים לב לתכונה אחת שלך שממש עושה לה את זה, כדי שהיא תשים בצד את שאר המחזרים שלה. אבל בשביל שהיא תשים לב לתכונה הזו, היא קודם כל צריכה לדעת שאתה קיים… שכח מג'ינס כחול וחולצת טריקו אפורה. שכח גם ממכנס אלגנטי וחולצה מכופתרת. תכניס בהופעה שלך קצת עניין ופלפל. שאל את עצמך איזה סגנון לבוש מדבר אליך. זה יכול להיות מעיל עור עם חולצת גולף, עניבה מעניינת, כובע ייחודי או סתם צבעים נועזים יותר. תשקיע מחשבה באיך אתה נראה. תן לה את ההזדמנות לשים לב אליך ותשתנה גישה בהתאם. תבין שכמוך יש רק אחד, ושאם היא לא תחטוף אותך כבר עכשיו, יש עוד הרבה שרק מחכות לגלות אותך.

תהיה אדם מעניין

אתה מבלה 12 שעות ביום בעבודה ובשאר הזמן מתייבש מול הטלוויזיה. כל האינפורמציה שאתה שואב היא מהעבודה ומהתקשורת. עד כמה לדעתך רמת העניין בשיחה איתך תגדל, אם תחליט לשאוב תוכן וידע ממקורות פחות סטנדרטיים? תיזכר באנשים מעניינים שהשאירו עליך לאחרונה חותם חיובי. מה היה הדבר הייחודי הזה שמבדיל אותם מכל השאר? מה היה בהם?

בשביל לשדר "עצמך" שימשוך נשים, אתה צריך להיות אדם ססגוני ורחב אופקים. סע לטיול במקום אקזוטי שלא רבים היו בו, תתחיל לעסוק בתחביב לא סטנדרטי שמשדר סקס-אפיל ותצבור חוויות וסיפורים שישאירו את הבחורה שאיתך מרותקת למשך שעות.

תפעל!

הבעיה הכי גדולה בעצה "תהיה עצמך" היא שהיא לא מניעה אותך לפעולה. להיפך- היא מונעת ממך פעולה. העצה שלי היא "תהיה עצמך משופר". שיפור עצמי זה תהליך ארוך, מהנה, מרתק, ומספק, שדורש ממך כל הזמן לפעול. וזה אומר לסיים לקרוא את המאמר הזה ולהגיד לעצמך- "כבר היום עשיתי צעד אחד קטן לשיפור העצמי הזה שאילן מדבר עליו במאמר שלו". עכשיו כשכל התשובות אצלך- תפעל.