מה הקשר בין מציאת אהבה לבין ריצה?

מה הקשר בין מציאת אהבה לבין ריצה?

כולנו מחפשים מישהו לרוץ איתו

הקיץ עבר את נקודת האמצע שלו, מה שאומר שהשנה החדשה היהודית מתקרבת, וחלקנו יחגוג את ראש השנה בספטמבר, בעוד שאחרים יציינו עוד שנה של רווק. אם אתם שייכים לקטגוריה האחרונה, כדאי לשים לב לעצות שלנו כיצד לפתוח את הלב לאהבה בשנת 2023.

כולנו מחפשים מישהו שאיתו נוכל לרוץ. אפשר להשוות את העליות והמורדות שאנשים מתמודדים איתם בעולם ההיכרויות לרצים שיוצאים לדרך או שביל חדש. זו חוויה מרגשת שדורשת זהירות, תקווה לטוב ויכולת הסתגלות לתנאים חדשים כדי לשמור על שליטה במצב חדש. יתרה מכך, התחלות לרוץ ולצאת למסע של מציאת אהבה חולקים רגעים משותפים רבים שיכולים לספק תמיכה פסיכולוגית בתהליך זה. תהליך ההיכרות עם מישהו חדש דומה לריצה בדרכים לא ידועות - מרגש, דורש זהירות, מלא תקווה ודורש התגברות על מכשולים חדשים. עם זאת, בדיוק כמו בריצה, ההחלטה לחפש אהבה דורשת הכנה פסיכולוגית.

בטח שמעתם את האמירה שריצה היא הפסיכולוג הטוב ביותר, והנה הסיבה: זה זמן לרפלקציה וגילוי עצמי. אנשים לומדים הרבה על עצמם, עושים שיפורים וזוכים לתובנות שבעבר לא היו ברורות בזמן הריצה.

מה הקשר בין החיפוש אחר אהבה לבין ריצה? זוהי מודעות עצמית והבנה ברורה של הצרכים שלנו. בדיוק כפי שהגדרת מטרות ופיתוח יכולות גופניות בריצה מחזקות את "הכוח" שרירים וביטחון עצמי, אנו גם רוכשים מיומנויות חיוניות לבניית מערכות יחסים. הרדיפה אחר אהבה, בדיוק כמו ספורט או קריירה, דורשת הצבת יעדים.

כיום, צעירים רבים המחפשים אהבה מבטאים את הרצון לסביבה נקייה מגאדג'טים, אפליקציות ואלגוריתמים. בהקשר זה, מסלול הריצה יכול לספק את הצורך שלהם.

החיבור בין החיפוש אחר אהבה לריצה הוא כולו חיבור לעצמנו והבנת הצרכים שלנו.

כשאתה מציב למטרה לרוץ מרתון או כל מרוץ אחר, אתה מבין שאי אפשר פשוט לשבת בבית ולחכות לתאריך המרוץ, ולקוות לטוב. גם אם תשקיעו מאמץ באימון ותפגינו התמדה, עשויים להיות גורמים שאינם בשליטתכם, כמו תנאי מזג האוויר. אבל לפחות יש לך נקודת התחלה מצוינת. כך גם לגבי מערכות יחסים.

היו כנים לגבי הציפיות שלכם. בדיוק כמו בריצה, הדבר הראשון שאנחנו צריכים להבין כשאנחנו מחפשים אהבה הוא מאיפה אנחנו מתחילים. במערכות יחסים זה אומר לשים לב ליחסים שלנו עם עצמנו. זה חיוני להבין שכאשר אנחנו לא מכבדים את עצמנו, זה הופך להיות מאתגר לקבל אהבה מאחרים. עלינו לשאול את עצמנו את השאלות הבאות:

  • עד כמה אנחנו בטוחים בעצמנו?
  • איך ההערכה העצמית שלנו?
  • האם אנחנו שלמים עם עצמנו?
  • האם אנחנו אוהבים את עצמנו?
  • איזו רמת מודעות עצמית יש לנו בחיים?

זה מקביל לרגע שבו אנו מתייעצים עם מאמן ריצה ומנסים להבין את רמת הכושר הגופני, התזונה והמוכנות שלנו לתחרות.

לאחר שבנינו בסיס המבוסס על כבוד עצמי ומודעות לערך שלנו, נוכל להתחיל לחשוב על הדברים הבאים:

  • האם אנחנו באמת רוצים מערכת יחסים?
  • האם יש חסמים שמפחידים אותנו?
  • מהי "הצלחה" במערכות יחסים עבורנו?
  • שלב זה דומה גם לרגע בו אתם דנים על קו הסיום עם המאמן שלכם ומזהים נקודות תורפה בדרך.

כמו בריצה, חיוני להציב סטנדרטים סבירים למה שאנחנו רוצים להשיג במערכות יחסים. הצבת ציפיות גבוהות מדי עלולה להוביל לאכזבה או לחוסר נכונות להשקיע את המאמץ הדרוש כדי לשנות את החוויה הזו.

מתאהב במסלול הריצה.

היכרות עם מישהו תוך כדי ריצה משותפת של מספר קילומטרים היא הרפתקה ייחודית. אתה יכול ללמוד עד כמה הם תחרותיים ומה מניע אותם - דברים שקשה להבחין בהם ב "רגיל" תַאֲרִיך. יתרה מכך, אם תמצא מישהו בעל ערכים דומים, ביטחון עצמי ואנרגיה, זה יכול לתרום לפיתוח מערכות יחסים בריאות.

ריצה יכולה להוציא מאיתנו את המיטב. מצב הרוח שלנו הופך חיובי יותר, אנו הופכים פתוחים יותר, והחוויה הזו עוזרת להפיג מתחים. עם זאת, יש גם צד הפוך: במהלך הריצה, אנו מזיעים, אנו מתמודדים עם אתגרים, השיער שלנו מתבלגן – ובן זוג שרואה אותנו במצבים אלו עשוי להיות זה שאנו רוצים לחלוק איתו רגעים מורכבים יותר בעתיד.

בדיוק כמו בריצה, אנחנו צריכים להבין מאיפה אנחנו מתחילים כשאנחנו מחפשים אהבה.

לסיכום, לאחר שהבנו מאיפה אנחנו מתחילים, זיהוי הרצונות והפחדים הפוטנציאליים שלנו שעלולים להתעורר בדרך, נוכל להציב מטרה ברורה ולהתחיל להתקדם אליה. כדי להצליח למצוא אהבה, עלינו להגדיר בבירור את הצרכים שלנו, להיות מוכנים לאתגרים, ולעולם לא לפקפק ביכולת שלנו למצוא אושר אמיתי בזוגיות.